Czy warto fotografować przygotowania do ślubu?

Wydaje Wam się, że cała impreza zaczyna się od ceremonii ślubnej w kościele, czy urzędzie? Nic bardziej mylnego! Od samego rana dzieją się rzeczy, które warto uwiecznić. Emocje, które się już nie powtórzą. 

Przygotowania do ślubu to nie tylko zakładanie sukienki, zawiązywanie butów  i zapinanie spinek w mankietach koszuli. Przygotowania do ślubu to przede wszystkim cały wachlarz emocji, które się już nigdy nie powtórzą. Od stresu, przez zadumę, radość, ekscytację. Na twarzy Pary Młodej, świadków i rodziców. Pierwsze łzy wzruszenia i ten charakterystyczny rozgardiasz, który nie ma nic wspólnego z typowym pierdolnikiem :D W jednym kącie tata pastuje w pośpiechu buty. W innym mama prasuje tacie koszulę. Na piętrze Panna Młoda z druhnami wspólnie żartują, a Pan Młody ze świadkiem strzelają sobie odstresowującego kielona.

fotograf ślubny płock

Wiecie, że za 10 lat totalnie zapomnicie o tych chwilach na kilka godzin przed godziną 0? Emocji przy składaniu przysięgi raczej nie zapomnicie na długo. Ale to, że babcia popłakała się, kiedy jeszcze w domu jej wnuczka założyła suknie ślubną, mogliście nawet przeoczyć. Dlatego właśnie warto jest fotografować przygotowania do ślubu.

fotograf ślubny płock

Nie mamy mieszkania jak z katalogu, więc nie chcemy pokazywać przygotowań. Takie dylematy czasem słyszę. No na serio? Przecież to są zdjęcia dla Was, a nie na wystawę do galerii sztuki. Zresztą jak już za 10 lat będziecie mieszkali w pałacu, z rozrzewnieniem będziecie wspominać jak to było kiedyś :)

fotograf ślubny płock

Jak mamy zachowywać się podczas fotografowania przygotowań? 

Totalnie naturalnie. Nie zwracajcie uwagi na fotografa. Nie patrzcie prosto w obiektyw. Róbcie swoje, a fotograf będzie robił swoje. Nie chowajcie się do łazienki, aby zapiąć mankiety, czy założyć podwiązkę. Ogólnie rzecz ujmując, totalny luz :) "Tak, luz, kiedy ktoś łazi z wielkim aparatem i ciągle celuje w ciebie obiektywem". Przeżyłam swój ślub i wiem jak czujecie się kilka godzin przed ceremonią. Dlatego czasem staram się rozluźnić atmosferę zwyczajną rozmową. Jak znajomy ze znajomym. To pomaga :)

fotograf ślubny płock

fotograf ślubny płock

A na koniec słowo od osoby, która swój ślub już przeżyła. Gwarantuje Wam, że to będzie jeden z najpiękniejszych dni w Waszym życiu! Zatem nie stresujcie się drobnostkami, tylko cieszcie każdą minutą. Bo ten dzień wyjątkowo szybko mija. Za szybko!

Jeśli poszukujecie fotografa ślubnego Częstochowa lub okolice, piszcie śmiało na wnuk.photo@gmail.com. Razem wyczarujemy coś pięknego! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz