Miejsca na sesję ślubną Częstochowa i okolice

 Jako fotograf ślubny z Częstochowy często to właśnie w tych okolicach robię sesję ślubną, czy narzeczeńską. I zdecydowanie jest gdzie poszaleć :) Mamy Jurę tuż za rogiem, mnóstwo lasów, czy zamków. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dziś przedstawię Wam kilka propozycji miejsc na sesję ślubną w Częstochowie i okolicach. 

Na sam początek mam taką radę. Jako że wiele Par nie jest zdecydowana na konkretną lokalizację, nie krępujcie się pytać Waszego fotografa o propozycję miejsc. Powiedzcie tylko, czy wolicie miejskie, czy naturalne klimaty. Osobiście uważam, że o ile Para nie ma sprecyzowanego konkretnego planu, to my fotografowie powinniśmy coś zasugerować. A poniżej kilka propozycji miejsc na sesję ślubną w Częstochowie i okolicach.


1. Las na sesję poślubną zawsze spoko

Nie potrzeba wymyślnych miejsc, żeby zrobić naprawdę dobre zdjęcia. Mieszkam tuż obok lasu pod Częstochową i to tu kilka razy robiłam sesję ślubną lub narzeczeńską. Pamiętajcie, że w fotografii najważniejsze jest światło! :) Polecam zatem lasy w Aleksandrii pod Częstochową na sesję ślubną, czy narzeczeńską.

Miejsca na sesję ślubną Częstochowa

2. Sesja ślubna Częstochowa - jezioro w Blachowni

Starannie przygotowana ścieżka wokół jeziora w Blachowni to idealne miejsce na sesję ślubną. Jest tam mnóstwo zielonych alejek, mosty, pomosty, mniejsze stawy, a nawet wieża widokowa. Jak dla mnie, wszystko czego potrzeba, aby zrobić dobrą sesję ślubną. A dodatkowo jest naprawdę niedaleko Częstochowy!

Miejsca na sesję ślubną Częstochowa

3. Sesja na zamku w Olsztynie

Klasyk! Zamek w Olsztynie to Często wybierana opcja na sesję ślubną blisko Częstochowy. I nawet nie chodzi o sam zamek, ile o jego otoczenie, które idealnie widoczne jest z jurajskich wzniesień. Sesja ślubna na zamku w Olsztynie jest płatna. Ostatnio Para musiała zapłacić 40 zł (2022 rok).

Dla tych, którzy chcą zrobić sesję ślubną w okolicy Olsztyna, mam dobrą radę. Warto podjechać do oddalonych o zaledwie kilka kilometrów Gór Towarnych (kierujcie się na wsi Kusięta). Stamtąd rozciąga się piękna panorama na Olsztyn z zamkiem na czele i jurajskie lasy. Jest tam też duże mnie ludzi. No i jest za darmo :)

Miejsca na sesję ślubną Częstochowa

4. Miejsca na sesję ślubną w okolicach Częstochowy - Mstów i Skała Miłości

To kolejne bardzo przyjemne miejsce na sesję ślubną blisko Częstochowy z typowo jurajskim charakterem. Znajdziecie tam Skałę Miłości, czyli wapienny ostaniec, trochę wzniesień, z których rozciąga się ładna panorama, a do tego bardzo przyjemna ścieżka i jezioro z pomostem. 

Miejsca na sesję ślubną Częstochowa


5. Góra Zborów na sesję ślubną

Oczywiście nie mogło zabraknąć klasyka, czyli Góry Zborów. Najlepsze miejsce na Jurze do fotografowania Pary Młodej o zachodzie Słońca :) Mnóstwo opcji na ciekawe zdjęcia o górskim charakterze, piękne widoki. Jedyny minus to fakt, że na najlepsze miejsce podczas zachodu Słońca często poluje kilka Par razem z fotografami jednocześnie :)
Miejsca na sesję ślubną Częstochowa

6. Pałac Hantkego. Miejsca na sesję ślubną Częstochowa

Pałac Hantkego znajduje się na Rakowie w Częstochowie. To idealne miejsce na sesje ślubną w Częstochowie dla tych, którzy szukają miejsca po dachem, na dodatek zabytkowym :) Na sesję ślubną w pałacu musicie się wcześniej umówić telefonicznie. A po więcej zdjęć z sesji z Pałacu Hantkego zajrzyjcie TU


Jeśli szukacie fotografa ślubnego w Częstochowie i okolicach, piszcie śmiało na wnuk.photo@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz