Wesele w stylu rustykalnym. Jakie dodatki będą pasowały?

Dziś wszystko co rustykalne, jest w modzie. Ale co to właściwie oznacza? I jak zorganizować wesele w stylu rustykalnym? Poniżej kilka porad i inspiracji :)

Jako fotograf ślubny Częstochowa, mam okazję obserwować te kilka razy w sezonie, jak zmieniają się trendy. I trzeba przyznać, że już któryś sezon z kolei, wesele w stylu rustykalnym ma branie. Osobiście mega podoba mi się ten styl. Jest naturalny, bez przepychu, w zgodzie z naturą. Ale co to właściwie znaczy "rustykalny". Jak stworzyć rustykalny klimat na swoim weselu?

wesele w stylu rustykalnym

Według słownika, słowo "rustykalny" oznacza nic innego jak wiejski, ludowy. W dekoracjach dominować zatem będzie prostota, naturalne materiały i brak przepychu. Chcąc zorganizować wesele w stylu rustykalnym należy pamiętać, że w podobnym stylu powinien odbyć się i sam ślub. A Panna Młoda w sukience glamour nijak będzie się miała do całej imprezy.

Wesele w stylu rustykalnym. Jakie dodatki na sali weselnej?

Typowe rustykalne wesela to stara stodoła przerobiona na salę weselną, albo malowniczy plener na polanie. Ale zwykła sala nie przekreśla waszych marzeń o weselu w stylu rustykalnym. Wystarczą odpowiednio dobrane dekoracje. Już same winietki na alkohol mogą dodać klimatu. Stworzone z brązowego papieru eco z przewleczonym sznurkiem z juty. Albo stworzone z małych, drewnianych krążków. W ogóle plastry drewna to podstawa. Mogą służyć jako podstawki pod świece, przekąski, albo nawet tort weselny. Te mniejsze mogą stać na stole, a te duże na podłodze. Drewno powinno też pojawić się na ściance za Parą Młodą. Może to być pojedyncza belka z imionami, albo cała drewniana ścianka. A żeby było jeszcze ciekawiej, do ścianki można dodać sztuczny mech. Będzie jak z bajki. Przy drink barze sprawdzą się duże drewniane beczki robiące za stoliki.

wesele w stylu rustykalnym

wesele w stylu rustykalnym

wesele w stylu rustykalnym

Na weselu w stylu rustykalnym nie powinno zabraknąć świec i lampionów. Dodają wiejskiego charakteru. A na tarasie stworzą magiczny klimat. Można też dodać ozdoby z wikliny: plecione serca, czy kosze na kwiaty.

wesele w stylu rustykalnym

No i rzecz mega ważna: kwiaty! Powinny jak najbardziej kojarzyć się z łąką i polem. Dotyczy to zarówno kwiatów na stołach, jak i bukietu ślubnego. Mogą się tam z powodzeniem pojawić maki, chabry, nagietki, czy wrzosy, jeśli ślub planujecie jesienią. Do tego kilka źdźbeł traw i mamy idealny bukiet w stylu rustykalnym. Polne kwiaty można również wykorzystać do stworzenia wianka ślubnego.

wesele w stylu rustykalnym

Wesele w stylu rustykalnym to nie tylko ładnie udekorowana sala weselna. To całą otoczka, gdzie motywem przewodnim jest natura. Rozpoczynając od zaproszeń ślubnych (skromnych, najczęściej z motywem kwiatów), poprzez suknię ślubną, kończąc na dekoracji auta, czy kościoła. Tak czy inaczej, póki jeszcze naturę mamy w modzie, warto z tego skorzystać :)

wesele w stylu rustykalnym

Jeśli poszukujecie fotografa ślubnego Częstochowa lub okolice, piszcie śmiało. Razem wyczarujemy coś pięknego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz