Zespół czy Dj na wesele? Poznajcie plusy i minusy

Nie trzeba nikomu mówić, że dobra muzyka to najważniejszy element udanego wesela. Nic tak nie psuje imprezy jak sztywna atmosfera bez tańców i dobrej zabawy. Pytanie tylko, którą opcję wybrać? Zespół czy Dj na wesele?zespół czy dj na wesele

Decyzja nie należy do najłatwiejszych. Wybrać tańszą opcję z Dj w roli głównej, czy bardziej "weselną" opcję z zespołem? Niezależnie którą z opcji wybierzecie, warto pamiętać o kilku szczegółach. Po pierwsze o zespół/Dj na wesele trzeba zadbać przynajmniej rok przed ślubem. A najlepiej 2 lata. Ci najzdolniejsi mają wypełnione kalendarze po brzegi. Po drugie, nie bierzcie kota w worku. Przede wszystkim portfolio! A najlepiej polecenia. Jeśli kilkoro znajomych mówi, że zespół x dosłownie zmiażdżył imprezę, warto zapytać o termin. Na samym początku trzeba od razu powiedzieć, że np. nie akceptujecie muzyki disco polo. Większość zespołów/Dj ma swój repertuar, a duże zmiany nie są mile widziane. Dopasujcie więc usługodawcę do swoich preferencji.

Zatem zespół czy Dj na wesele? Poniżej kilka za i przeciw, aby ułatwić Wam decyzję.

Zespół na wesele

Zespół to typowo weselny wybór. Zadowolicie nim przede wszystkim starsze pokolenie, które bez muzyki na żywo, nie wyobraża sobie wesela. Tradycja to tradycja. Dodatkowo instrumenty, na których muzycy grają na żywo, robią robotę. Wydaje się, że cała atmosfera zespołu, potrafi bardziej pociągnąć gości do wspólnej zabawy.

Ale nie ma nic za darmo. Zespół to zdecydowanie droższa opcja niż Dj. A to przede wszystkim dlatego, że w skład zespołu wchodzi kilka osób, z których każda musi dostać swoją dolę.Ceny są naprawdę różne, w zależności od miejscowości, doświadczenia, ilości członków zespołu. Za zespół na wesele będziecie musieli zapłacić od 3 do nawet 10 tysięcy złotych. Minusem jest również to, że repertuar jest ograniczony. Zespół nie zagra wszystkiego co Wam przyjdzie do głowy. Zazwyczaj mają oni swój repertuar i o zmiany będzie ciężko. Musicie więc zaakceptować styl zespołu, który wybraliście. 

zespół czy dj na wesele

Dj na wesele

Dj to coraz bardziej popularna opcja na weselach. A na pewno tańsza niż zespół. I to jest jeden z głównych plusów. Ceny zaczynają się od 1500 zł do 3 tys. zł. Plusem jest też to, że repertuar jest praktycznie nieograniczony. Dj może zagrać wszystko. Od popularnych weselnych szlagierów, przez disco polo, kończąc na rock and roll'u i przebojach lat 70. 

Minusem jest brak tradycji, co może się nie podobać gościom ze starszego pokolenia. Ale przede wszystkim istnieje zagrożenie, że Dj sam nie ogarnie roli grajka i wodzireja. Choć ci doświadczeni nie mają z tym problemu. 

To może Dj z wodzirejem?

To jest opcja, która łączy w sobie zalety zespołu i Dj. Za duet Dj z wodzirejem zapłacicie zdecydowanie mniej niż za zespół, a jednocześnie macie do dyspozycji człowieka od muzyki i od zabawiania gości. Często ten drugi gra np. na takim akordeonie, co zadowoli starsze pokolenie. Taką właśnie opcję wybrałam na swoje wesele i byłam w 100 procentach zadowolona. Także polecam :D


Jeśli poszukujecie fotografa ślubnego Częstochowa lub okolice, piszcie śmiało na wnuk.photo@gmail.com. Razem wyczarujemy coś pięknego! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz