Fotoksiążka, czy tradycyjny album? Co wybrać na zdjęcia ślubne

Nawet najpiękniejsze wspomnienia, kiedyś w końcu się zacierają. Wtedy z pomocą przychodzą zdjęcia. Miło jest tak po czasie zasiąść z mężem i odświeżyć wspomnienia oglądając zdjęcia ślubne. A w jakiej formie oglądać je najlepiej?Ile par tyle opinii. Dla jednych liczyć się będzie tradycja i ponadczasowy charakter albumów fotograficznych, inni wolą elegancki, nowoczesny charakter fotoksiążek. To w końcu pamiątka ślubna na całe życie. Przez wiele lat będzie przechodziła z ręki do ręki. Musi być więc zdecydowanie trwała. Tu nie ma miejsca na kiepski papier, czy najtańsze materiały.

Tradycyjny album fotograficzny

Tradycyjny charakter przechowywania zdjęć sprawia, że wspólne oglądanie ma w sobie jakąś taką magię. Też to czujecie? W końcu właśnie w taki sposób wspólnie z rodziną oglądacie swoje zdjęcia z dzieciństwa. Jakie są plusy albumu fotograficznego, a co przemawia przeciwko temu rozwiązaniu?

ZA

- tradycyjny charakter
- możliwość zmiany "aranżacji" albumu po latach lub dodania zdjęć
- każda strona ma tak samo ustawione zdjęcia, dzięki czemu na każdym skupiamy tyle samo uwagi

PRZECIW

- z biegiem czasu rozklejanie się stron
- możliwość odklejania się zdjęć
- wyższa cena przy dobrej jakości wydruku zdjęć

Fotoksiążka

To nowoczesna alternatywa do albumu fotograficznego. Jest wiele firm zajmujących się tworzeniem fotoksiążek. Warto jednak sprawdzić opinię na temat produktu. Kartki nie mogą być zbyt cienkie, złączenie książki utrudniać przeglądania zdjęć, a jakość wydruku przekłamywać kolory. W końcu to pamiątka na całe życie i chcielibyśmy, żeby, podobnie jak dzień ślubu, była idealna!

ZA

- nowoczesny charakter
- możliwość samodzielnego zaprojektowania, dodania takich elementów jak cytat, data itp.
- ogromny wybór projektów
- zazwyczaj bardziej trwałe niż zwykłe albumy
- okładka może być również zdjęciem

PRZECIW

- brak możliwości przearanżowania zdjęć
- trzeba uważać, aby istotnych elementów zdjęcia nie ustawiać na środku książki, by nie przechodziły przez grzbietPodsumowując, ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, który sposób przechowywania zdjęć ślubnych jest lepszy. Choć z drugiej strony, dobrze jest mieć wybór. Fotoksiążkę polecam szczególnie przy większej ilości zdjęć. Zaoszczędzicie pieniądze oraz miejsce. Z kolei elegancki, tradycyjny album fotograficzny będzie wam służył przez lata, niezależnie od zmieniającej się mody.


Szukacie fotografa ślubnego nie za milion monet? Przygotowałam dla Was jeden PEŁEN pakiet w cenie 2550 zł. A sesję poślubną dorzucam gratis! Po szczegóły piszcie na wnuk.photo@gmail.com