Czy warto fotografować przygotowania do ślubu?

Wydaje Wam się, że cała impreza zaczyna się od ceremonii ślubnej w kościele, czy urzędzie? Nic bardziej mylnego! Od samego rana dzieją się rzeczy, które warto uwiecznić. Emocje, które się już nie powtórzą. 

Przygotowania do ślubu to nie tylko zakładanie sukienki, zawiązywanie butów  i zapinanie spinek w mankietach koszuli. Przygotowania do ślubu to przede wszystkim cały wachlarz emocji, które się już nigdy nie powtórzą. Od stresu, przez zadumę, radość, ekscytację. Na twarzy Pary Młodej, świadków i rodziców. Pierwsze łzy wzruszenia i ten charakterystyczny rozgardiasz, który nie ma nic wspólnego z typowym pierdolnikiem :D W jednym kącie tata pastuje w pośpiechu buty. W innym mama prasuje tacie koszulę. Na piętrze Panna Młoda z druhnami wspólnie żartują, a Pan Młody ze świadkiem strzelają sobie odstresowującego kielona.

fotograf ślubny płock

Wiecie, że za 10 lat totalnie zapomnicie o tych chwilach na kilka godzin przed godziną 0? Emocji przy składaniu przysięgi raczej nie zapomnicie na długo. Ale to, że babcia popłakała się, kiedy jeszcze w domu jej wnuczka założyła suknie ślubną, mogliście nawet przeoczyć. Dlatego właśnie warto jest fotografować przygotowania do ślubu.

fotograf ślubny płock

Nie mamy mieszkania jak z katalogu, więc nie chcemy pokazywać przygotowań. Takie dylematy czasem słyszę. No na serio? Przecież to są zdjęcia dla Was, a nie na wystawę do galerii sztuki. Zresztą jak już za 10 lat będziecie mieszkali w pałacu, z rozrzewnieniem będziecie wspominać jak to było kiedyś :)

fotograf ślubny płock

Jak mamy zachowywać się podczas fotografowania przygotowań? 

Totalnie naturalnie. Nie zwracajcie uwagi na fotografa. Nie patrzcie prosto w obiektyw. Róbcie swoje, a fotograf będzie robił swoje. Nie chowajcie się do łazienki, aby zapiąć mankiety, czy założyć podwiązkę. Ogólnie rzecz ujmując, totalny luz :) "Tak, luz, kiedy ktoś łazi z wielkim aparatem i ciągle celuje w ciebie obiektywem". Przeżyłam swój ślub i wiem jak czujecie się kilka godzin przed ceremonią. Dlatego czasem staram się rozluźnić atmosferę zwyczajną rozmową. Jak znajomy ze znajomym. To pomaga :)

fotograf ślubny płock

fotograf ślubny płock

A na koniec słowo od osoby, która swój ślub już przeżyła. Gwarantuje Wam, że to będzie jeden z najpiękniejszych dni w Waszym życiu! Zatem nie stresujcie się drobnostkami, tylko cieszcie każdą minutą. Bo ten dzień wyjątkowo szybko mija. Za szybko!

TAKA SYTUACJA! Szukacie fotografa ślubnego nie za milion monet? Przygotowałam dla Was jeden PEŁEN pakiet w cenie 2600 zł. Sesję poślubną dorzucam gratis! A drugi album dla rodziców w prezencie ślubnym! Po szczegóły piszcie na wnuk.photo@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz